ePlatform Hakkında

ePlatform, kurumların dijital dönüşümünde güvenilir iş ortağı olma bilinci ve sorumluluğuyla Türkiye’de çok başarılı projelere imza atan, Medyasoft IT Group bünyesinde kurulmuş yazılım şirketidir.

Türkiye'nin en yenilikçi ve en hızlı büyüyen yazılım firmalarından ePlatform, İstanbul Ar-Ge Merkezinde dijital dönüşüm sürecinde kurumlara Bulut Bilişim (SaaS) teknolojisi ile uçtan uca hizmet veren çözümler geliştirmektedir.

ePlatform, Ankara Hacettepe Teknokent Şubesinde ise milyonlarca kişiye hitap edecek Kamu projeleri yürütmektedir.

ePlatform, hem Kamu hem de Özel sektörde edindiği deneyimlerini, büyük veri analitiği, yapay zeka ve makine öğrenmesi projelerinde hayata geçirme vizyonu ile hareket etmekte ve bu alanlarda yatırım yapmaktadır.

Turkcell İş Ortaklığı İle "2018 Yılı En İyi Bulut Bilişim Projesi" Ödüllü "Turkcell e-Şirket"

Yazılım alanında sektörünün öncüsü ePlatform’un Ar-Ge ürünü olan ve TÜBİTAK TEYDEB 1511 çağrısı kapsamında desteklenmeye uygun görülen Bulut Şirket konsepti, Veri Merkezi ve Telekomünikasyon hizmetlerinde sektörünün öncüsü Turkcell iş ortaklığı ve desteği ile Turkcell e-Şirket olarak piyasaya sürüldü.

ePlatform ve Turkcell’in güçlerini birleştirerek hayat geçirdiği Turkcell e-Şirket projesi aynı zamanda IDC tarafından “2018 Yılı En İyi Bulut Bilişim Projesi” ödülüne layık görülmüştür.

Türkiye'de dijital dönüşüme yeni soluk getiren, yazılım ve telekomünikasyon çözümlerini tek platformda entegre bir şekilde sunan Turkcell e-Şirket, şirketlerin iş ihtiyaçlarını dijital olarak yönetebileceği ürünlerin (e-Muhasebe, e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter, e-Faks ve e-Posta vb.) birbiri ile entegre çalıştığı yeni nesil iş uygulamaları platformudur.

Yenilikçi Ar-Ge projesi e-Şirket platformu İş Çözümleri, e-Dönüşüm Çözümleri, Web Çözümleri ve Veri Merkezi Çözümleri alanlarında tam entegre çalışacak yeni iş uygulamaları ile her geçen gün zenginleştirilmeye devam edilmektedir.

  • Turkcell e-Şirket sisteminde kullanılan “Obje Bazlı Yedekleme” teknolojisi sayesinde, platform üzerinde üretilen tüm veriler, 2 farklı coğrafi bölgede aynı anda yedeklenmekte ve veri kaybı riski ortadan kaldırılarak Turkcell güvencesi ve sorumluluğu ile saklanmaktadır.
  • “Felaketten Kurtarma Senaryoları” standartlarına göre geliştirilmiş bu platform ile tüm elektronik belgeler güvenle saklanmakta ve kesintisiz olarak 7x24 müşterilerin erişimine açık tutulmaktadır.

Türkiye’nin En Büyük Kamu Projelerinden “Defter-Beyan Sistemi”

Defter-Beyan Sistemi, mükelleflerin vergi beyanname alışkanlığını kökten değiştiren ePlatform Hacettepe Teknokent Şubesi tarafından, Ar-Ge Merkezimizin de tecrübe paylaşımı ile bulut bilişim teknolojisinde geliştirilmektedir. Bu sayede özel sektör deneyimleri de doğrudan Kamu projesine de aktarılmaktadır.

Defter-Beyan Sistemi; Serbest Meslek, Basit usul ve İşletme Hesabı esasına göre vergilendirilen mükelleflerin vergisel sonuç doğuran işlemlerinin elektronik ortamda kayıt altına alınacağı, bu mükellefler tarafından verilmesi gereken beyannamelerin kolay, hızlı ve uzman yardımına ihtiyaç duymaksızın hazırlanıp gönderilebileceği yeni nesil bir kamu projesidir.

Defter-Beyan sistemi farklı mükellef gruplarına da hizmet etme vizyonu ile Gelir İdaresi Başkanlığı talepleri doğrultusunda geliştirilmeye devam edilmektedir.

Medyasoft IT Group Hakkında

Medyasoft Danışmanlık ve Eğitim A.Ş. kurumların dijital dönüşümünde güvenilir iş ortağı olma bilinci ve sorumluluğuyla Türkiye’de çok başarılı projelere imza atıyor. 1999'dan beri dijital ajans hizmetleri, müşteri deneyimi yönetimi, kurumsal yönetim sistemleri, eğitim, lisanslama hizmetleri, insan kaynakları danışmanlığı ve dış kaynak hizmetlerinde yüzlerce kurumsal müşteriye uçtan uca katma değerli çözümler sunuyor.

SAP, Adobe ve Microsoft Gold Partner’ı Medyasoft, tüm bu çözümlerini Medyasoft IT Group çatısı altında farklı iş birimlerinde uzmanlaştırarak müşterilerine sunmaktadır.

Medyasoft IT Group iş birimleri gerek bağımsız gerekse müşteri ihtiyaçlarına göre birlikte projeler geliştirerek müşterilerine katma değerli hizmetler sunmaktadır.