Ekibimizi; üretken, verimli ve müşterilerle mükemmel ilişkiler geliştirmeye odaklı, Türkiye yazılım endüstrisine en iyi hizmeti sunacak çalışanlarla oluşturuyoruz.

Temel misyonumuz, çalışanlarımızın motivasyonunu sağlamak ve yetkinliğini geliştirmek amacıyla yüksek performans kültürünü destekleyecek İnsan Kaynakları süreçlerini oluşturmak ve hayata geçirmektir.

İşe Alım Süreci

İlanlarımız, LinkedinFacebookTwitter, kariyer siteleri ve ePlatform sitelerinden yayınlanır. Uygun görülen adaylar görüşmeye davet edilerek yetenek testleri yapılır. Görüşmeler 2 aşamalı olarak gerçekleşmektedir.

Staj İmkanı

Her yıl lise ve üniversite öğrencilerine ePlatform ile birlikte çalışma imkânı verilir. Bunun için ön koşul öğrencinin lise ve üniversitelerin 3. - 4. Sınıf öğrencisi olması ve zorunlu staj hakkının olmasıdır.

Üniversite stajları yaz ayları içinde, lise stajları ise kış ayları içinde gerçekleştirilir.

Ayrıca, kış aylarında üniversite öğrencilerine yarı zamanlı çalışma olanağı da sağlanmaktadır. Staj başvuruları için web sitemiz üzerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Performans Yönetimi

ePlatform'da Performans Yönetimi, çalışan, yöneticisi ve İnsan Kaynakları ile yürütülür. Performans Yönetimi süreci yılda iki kez çalışanın kendisini değerlendirmesi, bölüm yöneticisinin çalışanını değerlendirmesi ve ardından yüz yüze görüşme yapılarak performans değerlendirme sonucu ile ilgili geribildirim verilmesi süreçlerinden oluşur.

Yapılan görüşmelerden edinilen bilgiler ile çalışanın eğitim ve gelişim ihtiyaçları belirlenerek planlama yapılır. Ayrıca performans değerlendirme sonuçları prim hesaplamasında ve yıllık ücret artışlarında kriter olarak kullanılır.

Eğitim ve Gelişim

ePlatform İnsan Kaynakları olarak yeni işe başlayan tüm çalışanlarımız için iki farklı oryantasyon programı uygulanır. İnsan Kaynakları Departmanı tarafından gerçekleştirilen oryantasyon programında çalışanın kurumu yakından tanıması, kurum politikaları ve ortak uygulamalar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayan ve kuruma uyum sürecini kolaylaştırıcı bilgiler verilir. Yeni işe başlayan kişiye özel tasarlanan programda ise çalışanın ilişkide olacağı bölümler tarafından organizasyon, kişi ve görevlerini tanımaya, süreçlere hızlı adapte olmaya yönelik bilgiler verilir.

ePlatform'da verilen tüm eğitimler çalışanların ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda çalışanın nitelikleri ve işin gereklilikleri göz önünde bulundurularak bölüm yöneticileri ve İnsan Kaynakları Departmanı’ nın ortak çalışması ile belirlenir. Bu doğrultuda, çalışanın gelişimine katkı sağlayacak ve kariyer planını destekleyecek eğitim programları oluşturulur.

Ücretlendirme ve Ek Menfaatler

ePlatform'da net ücret sistemi uygulanmakta olup ücret paketi, Hay metodolojisi sonucu belirlenen pozisyon iş büyüklüğü, piyasa karşılaştırması, çalışanın nitelik ve yetkinlikleri gibi kriterler dikkate alınarak oluşturulan ücret skalasına göre belirlenir. Yıllık 12 maaş şeklinde sabit ücretin yanı sıra tüm çalışanlarımızın dahil olduğu hedef ve performansına dayalı bir prim sistemi mevcuttur.

İzin Politikası

İş Kanunu'na göre yıllık ücretli izinle kıdeme bağlı olarak belirlenir.

Buna göre; 

  • 1 yıl - 5 yıl arası (beş yıl dahil) kıdeme sahip olan çalışanlar 14 gün
  • 5 yıldan fazla - 15 yıldan az kıdeme sahip olan çalışanlar 20 gün
  • 16 yıl ve üzeri kıdeme sahip olan çalışanlar 26 gün

yıllık ücretli izin kullanma hakkına sahiptirler.

Ayrıca, çalışanların ihtiyaç durumlarına göre mazeret izni, evlilik izni, afet- vefat izni, doğum izni, süt izni vb. izinler de verilir.

Özel Sağlık Sigortası

ePlatform'da işe başlayan her çalışanımız özel sağlık sigortasından faydalanır. Çalışanlarımız standart kapsamın dışındaki hizmetlerden faydalanmak için veya aile fertlerini aynı grup poliçesinden yararlandırmak için İnsan Kaynakları ’na talepte bulunabilirler.

Çalışma Saatleri

ePlatform çalışma saatleri 08:00-18:00 arasındadır.

Çalışanlar öğle arası molasını 1 saat olmak üzere 12:00-14:00 saatleri arasında kullanabilmektedir.