Alan Adı

Birbirinden farklı alan adı uzantıları en uygun fiyatlarla, ePlatform’da. Müşterilerinize online dünyadaki adresinize davet edeceğiniz alan adını seçmek için doğru adrestesiniz. Kurumunuza ait alan adınızı ePlatform ile zahmetsizce kayıt edebilirsiniz. 

Alan Adı (Domain) Nedir?

Alan adları, internet üzerinde bulunan bilgisayar veya web sitelerinin adresini belirlemek için kullanılan IP (Internet Protokol) numarasını tanımlayan isimlerdir. Internet kullanıcıları, bilgisayar veya web sitelerine sayısal adreslerini bilmelerine gerek kalmadan alan adı aracılığıyla ulaşabilirler. Örneğin, bir kullanıcı www.alanadiniz.com adresine tıkladığı zaman, web sitenizin bağlı olduğu Internet Protokol adresine yönlenecektir.

Bir alan adını nasıl alabilirim?

Eplatform.com.tr adresinde alan adı sayfamıza gelip, arama bölümünden satın almak istediğiniz alan adını yazarak ara bölümüne tıklayınız. Alan adı tarayıcımız sizin için uygun alan adı uzantılarını karşınıza çıkaracaktır. Seçmiş olduğunuz alan adını sepetinize ekleyerek, ödeme sayfasına ilerleyebilir ve ödemenizi kredi kartı/havale yoluyla yaparak alan adınızı satın alabilirsiniz. 

Alacağım alan adı dolu, ne yapmalıyım?

Dünyada en çok tercih edilen alan adı uzantısı .com ve .net uzantılarıdır. Alan adlarında “ilk gelen alır” kuralı işlediğinden bazı genel isimlerin uzantıları önceki dönemlerde alınmış olabilir. Fakat bireysel/kurumsal olarak kullanabileceğiniz birçok yeni alan adı uzantısı mevcuttur. Satışta olan yeni alan adı uzantılarını deneyebilirsiniz.

Özellikler

  • Online Yönetim
  • Kolay Yönlendirme
  • Gelişmiş DNS Yönetimi
  • Hızlı NS Kaydı
  • Alan Adı Kilitleme
  • Whois gizleme 

KAMPANYALI FİYATLARDAN YARARLANIN, FIRSATI KAÇIRMAYIN!

BAŞVURU YAP