Sanal Sunucu Nedir?

Cloud servisi, sunulacak olan servislerin hangi lokasyon ya da sunucu üzerinde bulunduğu fark etmeksizin, sanallaştırma teknolojisi ile geniş bir hizmet alanına yayılması anlamına gelmektedir. Cloud sisteminin, bilişim sektörüne kattığı değerler arasında esneklik, verimlilik, yüksek erişilebilirlik ve tüm bu avantajların yanında karlılık vardır. Bu yüzden Cloud hizmetine kelime anlamı olarak yüksek erişilebilirlik , esneklik, verimlilik, ve kârlılık diyebiliriz.

Esneklik

Esneklik

Donanım ihtiyaçlarınızın yetmediği anda, sunmuş olduğumuz sanallaştırma sayesinde, bir üst seviyeye geçişiniz 5 dakika gibi kısa bir sürede ve sunucunuz çalışır haldeyken herhangi bir servis kesintisine uğramadan sağlanmaktadır.

Verimlilik

Verimlilik

İhtiyacınız kadar işlemci, bellek ve depolama alanı kullanarak, gereksiz kaynak tüketimini azaltır böylelikle sahip olduğunuz fiziksel makineden maksimum verim elde etmiş olursunuz. 

Yüksek Erişilebilirlik

Yüksek Erişilebilirlik

Donanım arızaları ve servis kesintilerinde yaşanan anlık erişim engellerini ortadan kaldırarak, sunulan servislerinizi maksimum düzeyde erişilebilir duruma getirebilirsiniz.

Karlılık

Karlılık

Sanallaştırma sayesinde tek bir fiziksel sunucu üzerine birden fazla servisin toplanabilmesi soğutma, elektrik ve barındırma gibi maliyetlerde ciddi karlılık sağlamaktadır.

KAMPANYALI FİYATLARDAN YARARLANIN, FIRSATI KAÇIRMAYIN!

BAŞVURU YAP